صفحه اصلی  |  راهنمای سایت  |  جستجو  |  پرسش و پاسخ  |  پست الکترونیک  |  ارتباط با ما
سه شنبه 4 مهر 1396  
Tuesday, 26 September, 2017  
     فهـرست مقـالات
  در بـاره مـا ...
  تغذیه
  روانشناسی
  شنا
  پيـلاتـس
  نـرمـش
  بـدن سـازی
  يـوگـا
  دو و ميـدانـي
  شانـه درد
  زانـو درد
  كمـر درد
  تمرین های اصلاحی(کایروپراکتیک)
  پرسش و پاسـخ
  نظـرات و پیشنهـادات
  گالــری عکس
  سایتـهای مـرتبـط
  ارتبـاط با مـا

  ژیمناستیک برای مفاصل _ ناراحتی های آرتروزی  
نویسنده / منبع :  

ناراحتی های آرتروزی زانو و نواحی لگن ،توسط تمرین های مخصوص کاهش پیدا میکنند.
آرتروز یعنی : سطح غضروفی استخوان مفاصل از بین میرود،بطوری که نهایتاً استخوان با استخوان تماس پیدا میکند.نتیجه آن درد وسختی مفاصل خواهد بود. درد ، توسط سرما، و هوای نمدارو فشار بیشتر میگردد. دردهای مقطعی :چنانچه پس از مدت ها استراحت دوباره حرکت کنید ،درد خواهید داشت ،که با کمی حرکت خوب خواهد شد. با بالارفتن سن، ریسک دچار شدن به آرتروز بالا میرود. 4% جوان های 20 ساله آرتروز میگیرند،در حالیکه بالای 70 ساله ها 70% درمعرض مبتلا شدن به آرتروز میباشند.
علل عمده مبتلا شدن به آرتروز
_کم تحرکی
_استهلاک در اثر پیری
_اضافه وزن
_ایستائی غلط مثل کسانی که پای X دارند
_مصدوم شدن و یا مریض شدن مفاصل
_ناراحتی های سوخت و سازی ، مثل نقرس
_بیش از حدً بر روی بعضی از مفاصل فشار آوردن( یک دلیل اصلی که چرا ورزشکاران رده بالا به آرتروز مبتلا میشوند).
برای مداوای آرتروز مهمترین کار ، تحرک میباشد (خانم دکتر ایزولده لیب اتورپد) تحرک های منظم ،تنها عضلات ، مربوط به مفاصل را تقویت نمیکند. جداره داخلی مفاصل فعال تر شده، مواد غذائی و مواد لیزکننده بیشتری به مایع اطراف مفصل میرسد. باید آنقدر حرکت داشت ،که باعث درد نگردد. برای اطمینان، توصیه میگردد ، بیماران از پزشگ خود اجازه بگیرند،بخصوص وقتی مفصل درد داشته باشد، ورم و یا اینکه گرمی زیاد قابل لمس داشته باشد.هیچگونه فشاری روی مفصل نیاورید و بدکتر اطلاع دهید.این علائم میتواند نشانه آن باشد که آرتروز فعال میباشد و بایستی زیر نظر دکتر مداوا گردد. تمرین ها به شما نشان میدهند چگونه شما برای آرتروز لگن و زانو عضلات مفاصل را تقویت کرده و دامنه حرکت مفاصل را زیاد کنید.

ران و زانو
روی یک صندلی نشسته که پشتی آن صاف باشد.با دو دست صندلی را محکم بگیرید و پاها با زاویه 90 درجه روی زمین. بارامی پای راست را بالا ببرید،تا جائیکه زانو کاملاً کشیده باشد.ران راست روی صندلی میماند.حالت را تقریباً 10 ثانیه نگهدارید. حال پا را آرام بر روی زمین برگردانید.تمرین را با پای چپ شروع کنید.روی هر پا 5 بار تکرار کنید.وقتی باندازه کافی پیشترفت کردید تا 10 بار اضافه کنید.چنانچه امکان پذیر باشد میتوانید وزنه 500 گرمی به پاها وصل کنید.

باسن و ران
ریلکس و کشیده با شکم روی یک زیرانداز ژیمناستیک قرار بگیرید.پیشانی را روی پشت دست ها قرار دهید.ناف را بداخل بکشید.آرام پای راست را بلند کنید و بطرف پشت بکشید طوری که ساق پا عمود بزمین باشد . ران روی زیرانداز میماند.حال کف پا را بطرف سقف بالا ببرید.کشش را درقسمت پشت ران و باسن احساس میکنید. پا را بآرامی پائین بیاورید. با پای چپ 5 تا 10 بار تکرار کنید

شکم، باسن، لگن و پا
ریلکس به پشت دراز بکشید،در صورت امکان یک حوله تا شده زیر سربگذارید.پا را طوری روی زمین قرار دهید که زانو، زاویه 90 درجه بسازد. عضلات شکم کمی منقبض.سپس با پای چپ در هوا دوچرخه برانید.ده بار به جلو و ده بار به عقب.مهم است که پا بعد از هر یک بار چرخش کاملاً کشیده شود.با پای راست تمرین را تکرار کنید.

لگن، باسن و ران
به پهلو دراز کشیده،یک دست زیر سرو دست آزاد جلوی بالاتنه روی زمین برای تکیه دادن.انگشتان پا را بداخل بکشید.زانو را کاملاً بکشید. پای بالا را بآرامی بلند کنید.10 ثانیه نگهداشته و دوباره آرام روی زمین قرار دهید.با طرف دیگر نیز تکرار کنید.چنانچه مفصل لکن شما مصنوئی میباشد ،بالشتکی بین ران ها قرار دهید.

کشش ران
پشت یک صندلی صاف بایستید.با دست چپ به صندلی تکیه داده و با دست راست قوزک پا را گرفته و بطرف باسن بکشید، تا کشش را در ران احساس کنید.توجه داشته باشید که ضربه نزنید و گودی کمر زیاد نشود.حالت را 30 ثانیه نگهدارید.سپس پاها را روی زمین گذاشته و تمرین را با پای چپ شروع کنید.

عضلات پشت ران
به پشت خوابیده ، عضلات شکم را منقبض کنید.پای راست را کاملاً کشیده و آنرا بحالت عمودی در هوا، درآورید. حال با دستان، ران را گرفته ،بطرف سینه بکشید..این حالت را 30 ثانیه نگهدارید.سپس سمت را عوض کرده ،تمامی تمرین را تکرار کنید.ژیمناستیک برای مفاصل _ ناراحتی های آرتروزی 
 
ارسال برای دوستان
پست الکترونیکی : *
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.KhaladjNia.com می باشد. 1386©